Úvod > Spravodajstvo > Ekonomika > Huawei by sa mohol stať najväčším svetovým výrobcom smartfónov, vyhlásil strategický riaditeľ firmy

Huawei by sa mohol stať najväčším svetovým výrobcom smartfónov, vyhlásil strategický riaditeľ firmy

Dalšie články v kategórií

ŠANGHAJ 11. júna (WebNoviny.sk) - Čínska technologická firma Huawei sa už tento rok mohla stať najväčším svetovým výrobcom mobilných telefónov, v dosiahnutí tohto cieľa jej ale pravdepodobne zabránia nepredvídané okolnosti.

Rizikom sú spory s USA


Vyhlásil to v utorok strategický riaditeľ firmy Šao Jang. Podľa agentúry AP nepriamo odkázal na dopady aktuálnych sporov s vládou USA, ktorá spoločnosť označuje za bezpečnostné riziko.

„Ak by sme nečelili ničomu nečakanému, stali by sme sa svetovou jednotkou už vo štvrtom kvartáli,... na dosiahnutie toho ale budeme potrebovať trocha viac času,“ dodal Šao.

Americké ministerstvo obchodu minulý mesiac zaradilo spoločnosť Huawei na svoj čierny zoznam, čiže zakázalo, aby jej americké firmy dodávali technológie bez vládneho súhlasu. Huawei je v epicentre americko-čínskej obchodnej vojny už mesiace.

Produkty by mohli využiť na špionáž


USA argumentujú, že čínska vláda by mohla produkty Huawei využiť na špionáž. Firma Huawei takéto tvrdenia popiera a tvrdí, že je od čínskej vlády nezávislá.

V reakcii na kroky Washingtonu už viaceré veľké technologické spoločnosti v USA a inde vo svete oznámili, že spoluprácu s čínskou firmou zastavia, prípadne obmedzia.Viac k témam: Huawei
Zdroj: Webnoviny.sk - Huawei by sa mohol stať najväčším svetovým výrobcom smartfónov, vyhlásil strategický riaditeľ firmy © SITA Všetky práva vyhradené.